sprzątanie Toruń

Niesamowite porady i wskazówki dotyczące wiosennych porządków

Jest tak wiele różnych sposobów na atakowanie wiosennych porządków i nie każdy lubi robić to w ten sam sposób. Niezależnie od tego, czy szukasz widoku z nieba, jak zacząć, czy też bardziej koncentrujesz się na widoku całego domu, mamy Cię w zasięgu ręki!

Sprzątanie Toruń

Ten post może zawierać linki partnerskie. Jako współpracownik Amazon zarabiam na kwalifikujących się zakupach. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasze ujawnienie.
Jedną z najlepszych części wiosny są wiosenne porządki. Pewnie, że to trochę obłąkane, ale to prawda. Nie ma nic tak satysfakcjonującego jak całkowite wyczyszczenie domu i całkowite wyczyszczenie domu. Rozglądanie się po domu, w którym panuje świeży i nowy nastrój, jest niezwykle satysfakcjonujące.

Jak zacząć wiosenne porządki?

Najtrudniejsze jest oczywiście rozpoczęcie wiosennych porządków! Oto kilka prostych wskazówek, które pomogą Ci znaleźć się na właściwej drodze!

1. Idź pokój po pokoju
Najpierw przejrzyj każdy pokój w swoim domu. Spójrz na każdą półkę. Zajrzyj do każdej szuflady. Zajrzyj do każdej szafki. Zajrzyj pod i za każdy mebel. Zbierz wszystkie przedmioty, które nie pasują do tego pokoju i włóż je do kosza. Następnie weź zawartość tego koszyka i umieść każdy przedmiot w pokoju, do którego faktycznie należy.

Nie czyść jeszcze. Po prostu organizujesz.

profesjonalne sprzątanie Toruń

Wiosenne sprzątanie Toruń

2. Oczyść i uporządkuj powierzchnię
Gdy wszystko znajdzie się we właściwym pokoju, wróć do miejsca, w którym zacząłeś. Wykonaj podstawowe czyszczenie powierzchni i umieść każdy przedmiot we właściwej przestrzeni.

3. Ogranicz w dół
Wróć przez każdy pokój ponownie. Tym razem celem jest posprzątanie zamiast sprzątanie Toruń. Bądź tak bezwzględny, jak to tylko możliwe. W przypadku każdego posiadanego przedmiotu zadaj sobie następujące pytania:

  • Czy ma to ogromną wartość sentymentalną?
  • Czy używałem go w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy?
  • Czy faktycznie użyję go w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy?

Bądź szczery. Jeśli odpowiedź na te pytania brzmi „nie”, odłóż go na bok, aby zostać podarowanym, wyrzuconym lub sprzedanym na wyprzedaży (lub online).

4. Odrobaczaj
Pozbądź się szkodników. Tylko dlatego, że nie widziałeś żadnych błędów ani stworzeń w ciągu ostatnich kilku miesięcy, nie oznacza to, że nie zaczną się ponownie pojawiać teraz, gdy zmienia się pogoda.

Zadzwoń do lokalnego przedstawiciela i poproś ich, aby wyszli i przeprowadzili inspekcję oraz pomóż podjąć wstępne działania przeciwko inwazyjnym szkodnikom.

5. Czyste
Teraz naprawdę sprzątasz. A kiedy mówimy „czysty”, nie mamy na myśli po prostu wycierania blatu i uruchamiania odkurzacza.

Oto jak dokładnie wyczyścić pomieszczenie:

Zacznij od opróżnienia pokoju i umycia ścian i sufitu. Wypierz wszystkie zasłony. Myć okna. Umyj szafy i umyj półki szafy. Dokładnie wyczyść dywan profesjonalnym środkiem do czyszczenia dywanów (lub wypoleruj drewno liściaste).

Przenosząc każdy mebel z powrotem do pokoju, dokładnie go szoruj i poleruj. Wytrzyj każdą zmywalną powierzchnię, odkładając swoje rzeczy na miejsce. Użyj suchego ręcznika papierowego, aby wytrzeć kurz z książek. Użyj ściereczki do czyszczenia i delikatnego środka czyszczącego, aby wytrzeć bibeloty i bibeloty. Włóż (oczywiście świeżo wypraną) pościel z powrotem na miejsce. Nie zapomnij posprzątać domu na zewnątrz i dokładnie przeszukać podwórko. Zatrudnij profesjonalistę, który umyje twoją bocznicę i architektów krajobrazu, aby nadać stoczni kształt, jeśli nie jesteś przygotowany do robienia tych rzeczy.