folia stretch pakowanie

Wiele osób kupujących produktu typu folia stretch nie jest świadomych procesu konwersji folii stretch, który jest w porządku. Kupujemy wiele produktów i nie mamy pojęcia, jak są zrobione. Chcieliśmy podzielić się informacjami na temat procesu konwersji folii stretch, aby pomóc potencjalnym nabywcom folii stretch w ich zakupie.

Właściwy proces produkcji folii stretch nazywa się ekstruzją. Kilka lat temu napisaliśmy na blogu wpis o procesie wytłaczania folii stretch . Proces wytłaczania wymaga stopienia i uformowania żywicy do folii stretch. Produktem końcowym jest najczęściej rolka wzorcowa. Duża rolka wzorcowa jest następnie przetwarzana na różne rozmiary folii stretch.

Skupimy się na procesie nawrócenia. Świadomość tego procesu pomaga nabywcom folii stretch na różne sposoby, które wyjaśniono poniżej.

Konwersja folii stretch wymaga rozwinięcia rolki matrycy

Duża rolka wzorcowa wytworzona podczas procesu wytłaczania musi zostać odwinięta w celu przetworzenia folii stretch. Rolka wzorcowa może różnić się rozmiarem i szerokością.

Jak to pomaga kupującemu? Proces konwersji wymaga czasu. Jeśli określonego rozmiaru nie ma w magazynie, często jest to 2-5 dni na konwersję folii. Owijarki do palet pomagają ograniczyć konwersję.

Maszyny do przetwarzania folii stretch wyposażone są w elektroniczne liczniki długości

Elektroniczny licznik długości umożliwia konwerterom dostosowanie długości rolek do grubości folii. Grubsza folia stretch ma często krótsze rolki niż folia cieńsza. Pomaga to utrzymać porównywalną całkowitą wagę rolki.

Jak to pomaga kupującemu? Elektroniczne liczniki rolek są niezwykle dokładne, aby zapewnić klientom pożądaną długość folii.

Limity konwersji folii stretch są często ograniczone przez dostępne rozmiary rdzeni

Maszyny pakujące do przetwarzania folii stretch często umożliwiają konwerterowi zmniejszenie rolki wzorcowej do dowolnego pożądanego rozmiaru. Jednym z kluczowych ograniczeń w rozmiarach konwersji jest rozmiar rdzenia. Rdzeń stanowi tektura po wewnętrznej stronie rolki folii stretch. Rdzenie są często wykonywane przez różne tekturnice i wysyłane do przetwórców folii stretch.

Jak to pomaga kupującemu? Konwerter folii stretch jest często ograniczony do rozmiaru rolek w oparciu o dostępne rozmiary rdzeni. Żądanie nietypowej szerokości, takiej jak rolka folii stretch o szerokości 2,75 cala, wymagałoby wyprodukowania rdzenia o rozmiarze o takiej szerokości. Często jest to niemożliwe i zbyt kosztowne. Dlatego często ograniczamy się do standardowych szerokości.

Konwersja folii stretch może również wytwarzać folię stretch przed rozciąganiem

Innym popularnym produktem wytwarzanym z konwersją folii stretch jest folia stretch Pre-stretch. Podczas procesu przetwarzania folii stretch z pre-stretch, folia stretch jest wyciągana z rolki głównej i rozciągana do 90% dostępnej rozciągliwości i umieszczana na mniejszej rolce.

Jak to pomaga kupującemu? Folia stretch pre-stretch to świetna opcja dla firm. Ponieważ folia jest rozciągana przed umieszczeniem jej na rolce, pracownicy muszą zużywać mniej energii podczas nakładania folii. Kolejną wielką zaletą jest to, że jest znacznie tańsza niż standardowa folia stretch. Świadomość możliwości przetwarzania folii stretch przed rozciąganiem może potencjalnie zaoszczędzić firmom tysiące dolarów na kosztach folii stretch.

Konwersja folii stretch jest odpowiedzialna za wzrost popularności folii stretch bez rdzenia

Folia stretch bez rdzenia zyskuje na popularności z różnych powodów. Konwertery folii stretch wstępnie rozciągają folię z rolki wzorcowej bez użycia rdzenia w maszynie. Wyeliminowanie kosztu rdzenia pomaga zredukować ogólne koszty folii stretch. Wyeliminowanie rdzenia z folii stretch zmniejsza również utratę produktu z powodu uszkodzonych rdzeni.

Jak to pomaga kupującemu? Folia stretch bez rdzenia to świetna opcja do rozważenia przy pakowaniu lżejszych palet. Oprócz dwóch powyższych powodów, ciężary transportowe na rolkach folii stretch bezgilzowej są również znacznie mniejsze.