makijaż 9

Teraz nowe trendy – zarówno w modzie, jak i urodzie – pojawiają się nie tyle na wybiegu, ile w Internecie. Wiele najnowszych trendów kosmetycznych pochodzi z Instagrama. Dzięki Instagramowi brokat stał się w ostatnich latach tak popularny. Tak rozprzestrzeniła się wersja makijażu z brokatem pod oczami – wygląda, jakbyś „płakała” z iskierkami. Każdy może zrobić to samo: wystarczy nałożyć niewielką bazę pod oczy (np. specjalny Glitter Primer od NYX Professional Makeup) i posypać warstwę brokatu na wierzchu. Dla niezawodności nie zaszkodzi posypać cekinami sprayem utrwalającym. Makijażystka Wrocław także jest na profilu Instagram.

BROKAT NA USTACH

Innym trendem wykorzystującym brokat jest mieniący się makijaż ust. Może nie jest zbyt praktyczny, ale jednocześnie spektakularny i fotogeniczny. Dlatego na Instagramie jest wiele przykładów takiego makijażu. Aby dopasować brokat do codziennego wyglądu, nałóż odrobinę brokatu na pomadkę za pomocą małego, puszystego pędzelka.

RÓŻOWE ZŁOTO

Jednym z najmodniejszych odcieni tego sezonu jest różowe złoto. Ku uciesze wszystkich, którzy kochają róż, ale jeszcze nie zdecydowali się na użycie go w makijażu. Ze złotym połyskiem ten odcień po pierwsze wygląda szlachetnie i „dorosły”, a po drugie pomaga podążać za innym trendem i stworzyć makijaż z „metalicznym” połyskiem. Solidne plusy, więc cień do powiek, rozświetlacz i różowo-złota pomadka to must-have tego sezonu.

SPIRALNE STRZAŁKI

Ostatnio przeprowadzono wiele eksperymentów ze strzałami. Na Halloween blogerzy sugerowali rysowanie strzał w kształcie ostrza noża, na Boże Narodzenie i Nowy Rok wymyślili strzały w postaci cukierków. Bez specjalnego powodu możesz rysować spiralne strzały — z ogonem, który owija się wokół kolorowej sprężyny. Cienki pędzelek, jasna pomadka do ust lub kredka do oczu w płynie – to jest to, czego potrzebujesz oprócz klasycznej czarnej konturówki, aby uzyskać taki efekt. Makijaż na sesję zdjęciową Wrocław także można użyć do sesji Instagramowej.

STROBING TĘCZOWY

W związku z popularnością strobowania pojawił się nowy podgatunek tej techniki — opalizujące „podświetlenie” skóry. Fani nowego trendu, używając rozświetlaczy w różnych odcieniach-od jaskrawoczerwonego po niebieski, liliowy i zielony, rysują tęczę na kościach policzkowych. Aby powtórzyć taki makijaż, będziesz potrzebować albo palety rozświetlaczy, albo kilku oddzielnych produktów o różnych odcieniach.

MAKIJAŻ W KOLORACH ZACHÓD

Trend dla marzycieli i romantyków to makijaże w odcieniach zachodzącego słońca. Na Instagramie blogerzy zalecają używanie tej gamy kolorów do zadymionych oczu. Mgiełka, przywodząca na myśl letnie niebo o zachodzie słońca, jest lekarstwem na jesienną chandrę, na którą stać każdego beautyholika.

MANICURE LUSTRZANY

Blogerzy piękności na całym świecie zdają się mieć bzika na punkcie manicure lustrzanego. Ponieważ niestety powłoki chromowej nie da się jeszcze zrobić zwykłym lakierem, każda udana próba uzyskania lustrzanego połysku na paznokciach w inny sposób to dobry powód do opublikowania posta na Instagramie. W trakcie są naklejki, sztuczne paznokcie, połyskujący puder i lakiery z metalicznym połyskiem.