szamba betonowe na deszczówkę zbiorniki (2)

Oto pytanie dotyczące systemu wodociągowego, które od czasu do czasu pojawia się wśród właścicieli domów:

Co zrobić po przepompowaniu szamba w domu?

Odpowiedzi na to pytanie są zaskakująco zróżnicowane w lokalnej tradycji i folklorze! Niektórzy właściciele domów są bardzo dogmatyczni w swoich przekonaniach i praktykach związanych z tym wydarzeniem. Znaleźliśmy kilku właścicieli domów, którzy stanowczo deklarują, że jedynym sposobem, w jaki ich szambo działa prawidłowo po oczyszczeniu, jest umieszczenie martwego kurczaka w zbiorniku po przepompowaniu! To, jak twierdzą, ponownie uruchamia bakterie w szambie i wszystko działa cudownie. Inni przypisują legendarną metodę dodawania dużej torby karmy dla psów do zbiornika po oczyszczeniu… mówią, że gdy nie dodadzą karmy dla psów , ich zbiornik nie będzie działał prawidłowo. Jeszcze inni mają specjalny zapas drożdży pod ręką, aby spłukać toaletę, gdy ich zbiornik zostanie wypompowany. Uważają, że ten specjalny dodatek uszczęśliwi septyczne robaki i zapobiegnie występowaniu wszelkich złych rzeczy.

Bazując na naszej wieloletniej pracy w branży domowych systemów septycznych , stwierdziliśmy, że w większości przypadków nie ma potrzeby dodawania niczego do szamba po przepompowaniu.

Odpady ludzkie w połączeniu z odpadami kuchennymi są pełne bakterii i enzymów, które są w pełni wystarczające do rozłożenia odpadów domowych, które pochodzą z większości domów.

Washington State University ma pomocne badanie na ten temat, które naszym zdaniem zawiera nasze doświadczenie w tej dziedzinie .

Bezpieczne  dodatki  będą prawdopodobnie nieskuteczne, podczas gdy  skuteczny dodatek  będzie prawdopodobnie niebezpieczny w użyciu. Pieniądze wydane na  dodatki  lepiej byłoby wydać na pompowanie szamba  co trzy do pięciu lat.

W niektórych przypadkach dodatki do szamba domowego mogą być pomocne w czyszczeniu instalacji wodno-kanalizacyjnej…

  • Mieliśmy klientów, którzy przechodzili chemioterapię, którzy doświadczyli niekorzystnego wpływu na szamba , ze względu na bakterie chemo zabijające w zbiornikach.
    Mieliśmy również klientów, którzy używali do czyszczenia większych niż normalnie ilości wybielacza lub Cloroxu, co wpływało na ich szamba.
  • W takich przypadkach polecamy produkt o nazwie BioClean, który jest mieszanką bakterii w formie proszku, która aktywuje się po dodaniu do płynu. Może to zwiększyć liczbę bakterii w szambie, aby pomóc przezwyciężyć wyższy poziom toksycznego napływu.
  • Czasami pole ługowania może zostać zatkane ciałami stałymi z powodu nadmiernego użytkowania. Odnieśliśmy sukces w otwieraniu końcówek ługujących palców i usuwaniu ciał stałych z linii za pomocą maszyny hydro-jetingowej. Po oczyszczeniu ciał stałych wlewamy z powrotem do nich czystą wodę zmieszaną z dużym stężeniem bakterii BioClean. Pomaga to w rozbiciu pozostałych ciał stałych za pomocą obróbki szokowej o bardzo wysokiej zawartości bakterii i wiele razy w ten sposób można przywrócić do życia zawodne pole ługowania.

Tak więc… w większości przypadków najlepszą rzeczą do zrobienia po przepompowaniu szamba jest… spłukanie toalety! Jeśli musisz zaplanować  czyszczenie, pompowanie lub inspekcję szamba , nie wahaj się zadzwonić do Shankster Bros. w dowolnym momencie.