restauracja 4

Dzisiaj każdy może powiedzieć o swojej restauracji, że jest luksusowa, ekskluzywna, najlepsza. Wielu restauratorów decyduje się na tanie chwyty pisząc na bannerach i potykaczach hasła: „najlepsza kawa we Wrocławiu”, „najbardziej luksusowa kuchnia w Polsce”. Zanim damy się jednak naciągnąć na przepłacanie za puste hasła zbadajmy temat, czy restauracja naprawdę zasługuje na taki tytuł jak: ekskluzywna restauracja Wrocław. Jak to zrobić?

1. Zasięgnij informacji z internetu

a) Zbadaj stronę internetową restauracji. Szanująca się, droga restauracja zadba o wysoki poziom strony internetowej. Tam możesz zobaczyć jak wygląda menu restauracji, ceny. Tam zapoznasz się ze zdjęciami wnętrza, sal itd. Ważne, żeby były to zdjęcia oryginalne, nie z zasobów internetowych. Zobacz czy są informacje na temat szefa kuchni. W dobrej restauracji szef kuchni powinien być osobą znaną w kręgach kulinarnych.

b) Zbadaj opinie na mapach Google. Dobra restauracja będzie chwalona za wszystko, ale z pewnością może otrzymywać naganę i niższe noty za wysokie ceny. Niech cię wiec nie zrazi średnia poniżej 5/5.

c) Zbadaj w Google, czy restauracja jest ceniona w portalach i rankingach restauracyjnych. Czy restauracja jest wspominana w przewodnikach po najlepszych lokalach.

2. Pytaj znajomych

Jeśli masz bogatych znajomych, którzy mają styl, możesz ich zapytać o polecenie takiego miejsca. Opinia przyjaciół zawsze będzie bardziej szczera niż to co wyczytamy w internecie.

3. Ę Ą czy wysoki poziom

Uważaj na miejsca snobistyczne i takie, w których poziom dań i obsługi nie równa się towarzystwu. Czasami luksusowa restauracja Wrocław może nas zaskoczyć niską ceną i promocjami.

4. Zbadaj osobiście

Zanim pójdziesz na drogi wykwintny obiad z rodziną, zbadaj osobiści restaurację. Pójdź do niej, przyglądnij się sali, obsłudze, potrawom. Zadaj pytania kelnerowi. Możesz do niej wybrać się na kawę, piwo lub drinka, a przy okazji ocenić czy jest to dobra restauracja.