marmur-najlepszy-stolik

Marmur od wieków jest symbolem luksusu . Ten oszałamiający kamień naturalny słynie z bogatego wyglądu, który emanuje wdziękiem i elegancją. Jest na szczycie drogich zestawień materiałów, właściciele domów, którzy kochają klasyczny styl piękna lub nowoczesne podejście minimalistyczne, wybierają ten kamień, jeśli chodzi o dekorację swoich przestrzeni wewnętrznych i zewnętrznych. Kamień ten był ulubieńcem królów i królowych w całej historii, dlatego był szeroko stosowany w budynkach, takich jak pałace, świątynie, budynki rządowe i kultowe cuda, takie jak Taj Mahal, w którym stoliki marmurowe były standardem.

Marmur występuje w różnych kolorach, intensywności żyłkowania i wykończeniach. Z tego kuszącego kamienia naturalnego możesz tworzyć wyjątkowe produkty. Wygląd wyrobów z marmuru wygląda dziesięciokrotnie bardziej olśniewająco, gdy światło słoneczne pada na ich powierzchnię, dzięki czemu są preferowane przez tych, którzy lubią otaczającą ich bujną atmosferę.

Jako mocny materiał, który może wytrzymać próbę czasu, prawdziwy marmur jest dobrym wyborem, jeśli szukasz długoterminowej inwestycji, którą pokochasz przez wiele lat. Podobnie jak w przypadku wielu przedmiotów wysokiej jakości, utrzymanie marmuru w doskonałym stanie wymaga trochę TLC. Złote stoliki marmurowe trzeba utrzymać w należytej czystości.

Ponieważ marmur plami i rysuje się łatwiej niż inne materiały, upewnij się, że rozlane płyny są jak najszybciej wycierane. Kwasy są szczególnie ścierne i mogą pozostawiać matowe plamy na marmurze, więc unikaj stosowania kwaśnych środków czyszczących, a także krojenia lub podawania kwaśnych potraw, takich jak cytryny, bezpośrednio na kawałkach z marmurowymi blatami.

Howe zaleca również nakładanie uszczelniacza, takiego jak MORE Anti-Etch , raz w roku. „Osobiście akwaforta i bejcowanie [marmuru] mi nie przeszkadzają — uwielbiam, gdy wygląda na to, że istnieje od 100 lat” — mówi. „Ale jeśli te rzeczy doprowadzają cię do szału, upewnij się, że to zapieczętowałeś”.

Po co przesadzać z prawdziwymi rzeczami?

W przypadku prawdziwego marmuru żadne dwie płyty nie są dokładnie takie same; sztuczny marmur jest zwykle replikowany do masowej produkcji. Chociaż imitacja może być łatwiejsza w utrzymaniu i znacznie tańsza niż prawdziwa okazja — Howe zauważa, że ​​prawdziwy marmur może kosztować od około 13 do co najmniej 160 USD za stopę kwadratową, w zależności od jakości — prawdziwy marmur będzie często bardziej niepowtarzalny.