naprawa agd

Średnia żywotność lodówki to 17 lat. Czy kiedykolwiek zauważyłeś, że Twoja lodówka nie chłodzi? To smutna sytuacja, gdy jedno z Twoich najważniejszych urządzeń jest wyłączone. Ryzykujesz zepsucie jedzenia w środku i ostatecznie bałagan w swoim domu. 

Zwykle jednak sprzęt AGD ma problemy. Bez paniki – możesz to naprawić! Naprawa AGD Warszawa czeka na Twój telefon.

Ten przewodnik umożliwia regenerację lodówki z powrotem na właściwe tory. Omawia krytyczne części do sprawdzenia i sposoby ich naprawy. Kilka rzeczy może nie zadziałać we właściwy sposób.

Zastanawiasz się, co dalej? Oto kroki, które należy podjąć, gdy napotkasz  wadliwą lodówkę .

1. Sprawdź wtyczkę zasilania

Prawdopodobnie wtyczka zasilania nie działa wystarczająco dobrze, jak jest to wymagane. Energia elektryczna jest dostępna w każdym sprzęcie domowym. Kontrola systemu elektroenergetycznego powinna być priorytetem.

Zanim pomyślisz o wezwaniu technika, sprawdź, czy system zasilania działa prawidłowo. Bez zasilania sprężarka Twojej lodówki nie może działać. Efekt tego? Jedzenie nie pozostanie zimne. Serwis AGD Warszawa sprawdzi zasilanie za Ciebie.

Luźne połączenie lub wadliwe gniazdo może być powodem, dla którego wszystko jest nienormalnie ciepłe. Napraw wtyczkę lub kabel zasilający, aby uniknąć napełniania śmietnika i prawdopodobnie częściej odwiedzaj sklep spożywczy.

2. Wyreguluj termostat

Dysfunkcyjny lub przesunięty termostat może być przyczyną niedziałania lodówki. Istnieje możliwość ingerencji w termostat podczas czyszczenia lub obsługi składników. Naprawa termostatu powinna być prosta, jeśli nie jest uszkodzony.

Termostat mógł być pompowany przez temperaturę wyższą niż średnia. Wiele modeli lodówek ma pokrętła służące do podnoszenia lub obniżania temperatury. Jeśli gałka zostanie szarpnięta, może to zwiększyć temperaturę lodówki, zmniejszając efekt chłodzenia.

Wszystko, co musisz zrobić, to przywrócić  ustawienia termostatu  do normy, a termostat przywróci optymalną wydajność.

3. Oczyszczanie wewnętrznych otworów wentylacyjnych

Powodem przestoju lodówki jest prawdopodobnie brak odpowiedniej cyrkulacji powietrza. Ruch powietrza ma kluczowe znaczenie w procesie chłodzenia lodówki. Powietrze powinno swobodnie przepływać do przedziałów iz powrotem do kompresora – wszystko poza tym jest farsą.

Znajdź otwory wentylacyjne zarówno w zamrażarce, jak i lodówce i usuń wszystko, co może je blokować. Żadna żywność nie powinna blokować otworów wentylacyjnych. Zawsze staraj się, aby otwory wentylacyjne były czyste, aby zapewnić maksymalne chłodzenie i optymalną wydajność.

Oczyść otwory wentylacyjne zamrażarki, aby wpuścić chłodniejsze powietrze do sekcji lodówki. Jeśli Twój model lodówki ma te otwory wentylacyjne, możesz je wyczyścić, aby umożliwić przepływ chłodniejszego powietrza.

4. Sprawdź mechanizm pod spodem

Zapomnij o części izolacyjnej i magazynowej. Istotną częścią lodówki jest system pod spodem. Jest to część, w której znajdują się wszystkie istotne elementy, takie jak wentylator, cewka i sprężarka.

To serce i kręgosłup Twojej lodówki, a bez nich wszystko inne jest bez znaczenia. Jeśli lodówka nie chłodzi zgodnie z wymaganiami, jedna z tych części może być brudna lub niewłaściwie umieszczona.

Wyczyść mechanizmy pod tym urządzeniem, a możesz być na dobrej drodze. Podstawowe elementy znajdujące się pod spodem są zanieczyszczone brudem lub kurzem, co utrudnia maksymalną wydajność.

Podczas sprzątania wyłącz lodówkę, wyczyść każdy szczegół i włącz ją. Prawdopodobnie zauważysz zmianę. Zawsze upewnij się, że nie jest podłączony do źródła zasilania, aby uniknąć porażenia prądem.

Użyj odkurzacza z miękką szczotką, aby usunąć brud z cewek. Nie używaj chemikaliów ani twardych materiałów, które mogą uszkodzić cewki.

5. Sprawdź uszczelki drzwi

Zauważyłeś, że lodówka nie chłodzi? Może to być spowodowane wyciekiem zimnego powietrza. Uszczelki drzwi pomagają zatrzymać świeże powietrze wewnątrz lodówki i zapobiegać wyciekom.

Może się jednak zdarzyć, że uszczelki nie są we właściwej pozycji. Zapewnia to sposób na zniknięcie powietrza, uniemożliwiając pożywieniem niezbędne zimne włosy. Sprawdź, czy uszczelki są prawidłowo założone i czy nie są zabrudzone.

Gumowa uszczelka może zostać wypaczona, spleśniała lub zabrudzona w taki sposób, że nie będzie w stanie zatrzymać gazu w granicach. Spróbuj wyczyścić uszczelkę roztworem wybielacza. Jeśli zauważysz jakiekolwiek widoczne uszkodzenia, rozważ ich wymianę.

6. Stwórz więcej przestrzeni

Czy obciążyłeś swoją lodówkę dużą ilością jedzenia? Przepełnianie  lodówki  produktami zawierającymi żywność nie jest dobre, ponieważ cyrkulacja powietrza może być ograniczona.

Aby uzyskać optymalną wydajność, około 2/3 jego miejsca powinno być wolne. Przeciążanie lodówki obniża jej wydajność, przez co nie nadaje się do przechowywania żywności. Jeśli taka jest sytuacja po Twojej stronie, rozważ zwolnienie miejsca.

7. Sprawdź przełącznik drzwi

Twoja lodówka nie chłodzi swojej zawartości tak, jak powinna? Problem może dotyczyć przełącznika drzwi. Niektóre lodówki przestają chłodzić, gdy drzwi są otwarte lub przełącznik jest uszkodzony.

Gdy drzwi są otwarte, większość lodówek zatrzymuje aktywne chłodzenie. Dopiero po przełączniku drzwi i naciśnięciu w dół, wracają do trybu chłodzenia. Jest to funkcja automatyczna, a problem w wyłączniku drzwiowym może w ogóle utrudniać chłodzenie.

Jeśli naciśniesz przełącznik na drzwiach i zauważysz, że światło zgaśnie, oznacza to, że działa prawidłowo. Wszystko poza tym oznacza, że ​​musisz naprawić przełącznik drzwi.

Czy Twoja lodówka jeszcze nie chłodzi? Czas wezwać technika!

Jeśli wypróbujesz wszystkie powyższe poprawki DIY i nadal nie ochładzasz, powinieneś skontaktować się z technikiem. Wyżej wymienione czynniki należy wykluczyć jako winowajców, co oznacza, że ​​konieczna jest bardziej dogłębna naprawa.

Poszukaj kogoś doświadczonego w obsłudze lodówek. Może być dysfunkcyjny z powodu problemów mechanicznych, na które nie masz wpływu.

Jeśli potrzebujesz naprawić sprzęt AGD, zaangażuj certyfikowanych i licencjonowanych specjalistów. Możesz nie mieć technicznego know-how, co kończy się zniszczeniem tego, co mogłeś zaoszczędzić.

Poszukaj technika, gdy lodówka nie chłodzi, a zostanie on zaopiekowany. Nie przesadzaj z czymś, co można naprawić w mgnieniu oka. Wybierz wszechstronnych techników, którzy poradzą sobie również z innymi urządzeniami gospodarstwa domowego.

Potrzebujesz pomocy? Koniecznie  umów się z nami na spotkanie  już dziś.