dozowniki i podajniki mydło (1)

Wszyscy odkryliśmy, że papier toaletowy stał się istotną częścią życia, odkąd dwa lata temu wszyscy desperacko zaczęli go gromadzić. Poważnie, co byśmy zrobili, gdybyśmy nie mieli papieru toaletowego, kiedy robimy swoje w małym pokoju? Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak wyglądało życie, zanim pojawił się papier toaletowy? Poradnik naszego sklepu z produktami dozowniki i podajniki zaprasza.

Różne kultury, różne metody

Zanim wynaleziono papier toaletowy, różne kultury stosowały różne metody. W Japonii używano cienkich patyków o różnej długości, zwanych chuugi. Rzymianie używali tych samych patyków, ale z przyczepioną do nich gąbką. Inne kultury używały takich rzeczy jak trawa, siano, liście, a nawet skorupy. Tak, skorupki do czyszczenia tyłka… Hej, nie wymyśliliśmy tego. Od XIV wieku papier ryżowy został opracowany dla imperium chińskiego. Jednak w tamtych czasach jeden arkusz miał około metra długości i pół metra szerokości i przed użyciem darli go na małe kawałki.

W XVIII wieku rozpowszechnienie gazet zwiększyło również ilość gazet wykorzystywanych jako papier toaletowy. Poza tym kolby kukurydzy wydawały się ulubieńcem publiczności i nie, my też tak naprawdę nie rozumiemy, dlaczego.

Pierwszy komercyjny papier toaletowy

Rok 1857 wydaje się być wieki temu i cóż, to jest wieki temu, ale to był rok, w którym wprowadzono pierwszy komercyjny papier toaletowy! Niestety, wynalazcom nie poszczęściło się, płacenie za papier, który wyrzuca się w sekundę, nie było czymś, na co ludzie czekali. Jednak później, gdy pojawiły się pierwsze kolorowe gazety, gazety stały się bardziej śliskie… Około 20 lat później bracia Scott stworzyli firmę Scott Paper Company. W Filadelfii papier toaletowy, jaki znamy dzisiaj, był produkowany i pakowany pod 2000 różnymi markami. Teraz możemy dzięki temu korzystać z produktów takich jak podajnik do papieru toaletowego.

Pierwszy uchwyt na papier toaletowy

Badania wykazały, że w 1871 roku Seth Wheeler wystąpił o pierwszy patent na rolkę papieru toaletowego. 20 lat później ten sam facet poprosił o patent na pierwszy uchwyt na papier toaletowy. Automatyczny dozownik do mydła może być także doskonałym wyborem.

Zgadnij co? Patent wyraźnie pokazuje również jedyny prawidłowy sposób wieszania papieru toaletowego. A tak poważnie, jest narysowany na 150-letnim obrazie, bez dyskusji. Na patencie znajduje się rysunek papieru toaletowego wiszącego na rolce, w ten sposób luźny koniec jest udrapowany na górze.