container-g4ecf3bac7_1280

Budowa domu kontenerowego to ekscytujące i satysfakcjonujące przedsięwzięcie, ale może być również trudnym doświadczeniem. Jedną z głównych rzeczy, o których należy pamiętać, jest to, że kontenery transportowe są wyjątkowe, jeśli chodzi o materiały budowlane. Jako takie, mają swoje własne problemy, jak również fascynujące zalety

Chcę poruszyć tutaj kilka kluczowych kwestii, które musisz znać przed zbudowaniem domu z kontenera i jest to informacja uzupełniająca do naszego ostatniego bloga: Czy mieszkanie w kontenerach transportowych jest NIEBEZPIECZNE?

Nie wszystkie kontenery są równe

Jest to bardzo ważny aspekt, o którym należy pamiętać przed zakupem kontenera. Najpopularniejsze typy stosowane w budynkach to wysokie kubiki, standardowe i chłodnicze. Oprócz określenia typu kontenera wysyłkowego, który będzie najlepszy w Twojej sytuacji, będziesz musiał zdecydować o stanie kontenera, który będzie najbardziej odpowiedni. Pawilony handlowe są dostępne do zakupu jako kontenery nowe, używane i jednorazowe.

Jednym z aspektów, o których należy pamiętać, jest to, że pojemnik z wysokimi kostkami sprawi, że mniejsza przestrzeń będzie zwodniczo bardziej przestronna, co według wielu właścicieli domów kontenerowych zmienia zasady gry. Kontenery typu high są około 50% droższe niż standardowe kontenery, ale większość zgadza się, że dodatkowa stopa wysokości jest niezbędna.

Poznaj lokalne przepisy dotyczące zagospodarowania przestrzennego i przepisy budowlane

Bez względu na to, czy budujesz dom kontenerowy, czy tradycyjny budynek, niezwykle ważna jest znajomość lokalnych przepisów. Niewykonanie tych badań z wyprzedzeniem może oznaczać katastrofę. Jest to szczególnie ważne przy budowie domu kontenerowego, ponieważ lokalna komisja ds. zagospodarowania przestrzennego może nie być zaznajomiona z tego typu konstrukcjami.

Po sfinalizowaniu planów, ale przed rozpoczęciem budowy, udaj się do lokalnego biura planowania. Na tym spotkaniu możesz ustalić, jak bardzo są otwarci na twoje plany. Bez wcześniejszego doświadczenia z domami kontenerowymi, niektórzy mogą potrzebować perswazji przed zaakceptowaniem twoich pomysłów.

Jedynym przypadkiem, w którym nie potrzebujesz pozwolenia na budowę, jest sytuacja, gdy jesteś poza prawem zagospodarowania przestrzennego swojego miasta. W takim przypadku generalnie masz swobodę konstruowania wszystkiego, co chcesz, pod warunkiem, że konstrukcja jest bezpieczna. Nadal zalecamy rozmowę z lokalnym biurem planowania, aby potwierdzić, że naprawdę znajdujesz się poza granicami strefy.

Nie zmieniaj swojego projektu podczas budowy

Jednym z głównych powodów, dla których budowa wszystkich typów domów trwa dłużej i kosztuje więcej niż oczekiwano, jest zmiana projektu w trakcie budowy. Czas na zmianę projektu jest na etapie planowania. Bardzo ważne jest, aby przed rozpoczęciem budowy zobowiązać się do ostatecznego projektu.

Upewnij się, że przed rozpoczęciem budowy wykonałeś jak najwięcej badań, a najlepiej odwiedź kilka domów kontenerowych, aby uzyskać inspirację, zanim zaangażujesz się w swój projekt. Dobry architekt nie tylko stworzy elewacje 2D, ale wielu może również wykonać renderingi 3D.

Nie tnij pojemników… za dużo

 

Podobnie jak większość materiałów budowlanych, kontenery transportowe mogą być używane do budowy wszystkiego, od niedrogich domów po wielomilionowe rezydencje i wszystko pośrodku. Jednak większość ludzi decyduje się na użycie kontenerów wysyłkowych ze względu na korzyści związane z oszczędnością kosztów.

Zachowanie jak największej integralności strukturalnej kontenera pozwoli zaoszczędzić pieniądze. Za każdym razem, gdy wycinasz stal z pojemnika, kosztuje to zarówno czas, jak i pieniądze. Nie tylko będziesz musiał zapłacić za usunięcie stali z pojemników, ale także za wzmocnienie otworu.

Jeśli spojrzysz na najtańsze zbudowane domy z kontenerów, jedną wspólną cechą jest to, że nie zmodyfikowały w znacznym stopniu oryginalnej struktury. Oczywiście wycięto otwory na drzwi i okna, ale nie usunięto dużych sekcji ze ścian kontenera.

Znalezienie wykonawców może być trudne

Ludzie korzystają z usług wykonawców, ponieważ nie mają ani czasu, ani umiejętności, aby samodzielnie wznieść budynek. Dotyczy to zarówno tradycyjnego budownictwa, jak i domów kontenerowych.

Ponieważ domy kontenerowe są stosunkowo nowym modelem budownictwa, liczba wykonawców specjalizujących się w tego typu konstrukcjach jest nieco ograniczona.

Oczywiście można kupić już gotową konstrukcję z różnych modeli oferowanych. Konstrukcje te są dostarczane jako gotowe, a jedynym aspektem, który będzie wymagał od wykonawcy, jest ostateczna konfiguracja i przygotowanie terenu.