złote stoliki marmurowe

Marmur to skała metamorficzna, która zwykle powstaje jako wapień lub dolomit. Zwykle znajduje się w najstarszej części skorupy ziemskiej i wśród innych skał metamorficznych, takich jak gnejs i łupek mikowy. Chociaż jest głównie w kolorze białym, istnieją również marmury w innych kolorach. Marmur jest używany do budowy budynków. Najbardziej znaną konstrukcją wykonaną przez człowieka, wykonaną w całości z marmuru, jest Taj Mahal i wszystkie stoliki w środku.

Marmury są wykorzystywane i dostarczane na całym świecie ze względu na ich wrodzone piękno. Są szeroko stosowane w wielu krajach europejskich, m.in. we Włoszech, Hiszpanii, Grecji i innych. Włochy są największym światowym eksporterem kamieni, odpowiadając za 20% całego eksportu, a następnie Chiny (16%), Indie (10%) i Hiszpania (6%). Marmur znajduje się w Wietnamie nad dużymi pasmami górskimi, takimi jak Hoang Lien Son, Bac Truong Son, Nam Truong Son…, a największy w kraju kamieniołom znajduje się w Yen Bai.

Z marmuru wykonuj się w dzisiejszych czasach stoliki marmurowe i inne meble.

Popularne rodzaje marmuru

Na świecie istnieje wiele rodzajów marmuru. W tym poście pokażemy kilka popularnych rodzajów marmuru, takich jak Carrara, Calacatta, Volakas, Negro Marquina, Trawertyn itp.

Marmur z Carrary 

Marmur Carrara jest najczęstszym rodzajem jasnego marmuru. Jest to również jeden z ekonomicznych rodzajów marmuru. Występuje w różnych odcieniach bieli i szarości. Tło tego marmuru jest białawo szare i ma liniowy, cienki i pierzasty wzór żyłkowania. Charakterystyczny kontrast kolorów i żyłkowanie sprawia, że ​​identyfikacja marmuru Carrara jest dość łatwa.

Marmur Calacatta

Jednak w przeciwieństwie do marmuru Carrara, marmur Calacatta wykazuje odważniejszy wzór żyłek, który może wahać się od złotego do brązowego / szarego i znacznie bielszy kolor tła w porównaniu do Carrary. To nadaje mu uderzający i niezapomniany wygląd. Marmur Calacatta jest częścią najwyższej jakości marmuru pochodzącego z regionu Carrara we Włoszech.

Marmur Volakas

Marmur Volakas z różnych kamieniołomów ma zazwyczaj różne wzory i kolory. Dominującym kolorem jest jednak białe tło z szarymi żyłkami lub beżowe lub brązowe. Żyły mogą być również z okrą, winem lub fioletem. Ponadto żyły mogą być grubsze lub cieńsze w obrębie tego samego kamienia. W niektórych odmianach dominuje tło, w innych najbardziej różnicuje żyłka.

Murzyn Marquina

Najpopularniejszym typem czarnego marmuru jest Negro Marquina o drobnym ziarnie i posiadający regularne obszary z białymi żyłkami i pozostałościami skamieniałości. Prezentuje bardzo ciemną czerń i mniej lub bardziej nieregularne tło. Ta specyficzna odmiana tego marmuru ma bardziej białe żyłki i nieregularną czerń.

Starożytny marmur z drewna słojów

Starożytne ziarno drewna to rodzaj czarnego drewnianego marmuru wydobywanego w Chinach. Kamień ten jest szczególnie odpowiedni do zastosowań zewnętrznych – ścian wewnętrznych i podłoża, pomników, blatów, mozaik, fontann, basenów i blatów ściennych, klatek schodowych, parapetów i innych elementów wystroju. Znany również jako marmur z czarnego drewna, marmur z czarnego ziarna Zebra na chińskim rynku kamieni.

Marmur trawertyn

Jego nieregularna powierzchnia, poprzecinana małymi zagłębieniami, kryje w sobie nieograniczoną liczbę wzorów, a także barwne i humorystyczne żyłki oraz kalejdoskopową, zmienną kolorystykę bogatą w subtelność. Trawertyn wymyśla się na nowo, aby sprostać wymaganiom nowoczesnej konstrukcji i architektury: materiał płynnie łączy się ze współczesnymi dekoracjami domów. Z tego typu marmuru można wykonać złote stoliki marmurowe.

4 zalety marmuru

  1. Unikalny materiał
  2. Wysoka odporność na uderzenia i złą pogodę
  3. Szeroka gama kolorów, prążków, ziarn
  4. Wielozadaniowy