Wyobraź sobie: jest wczesny poranek, skończyłeś przygotowywać się do pracy i jedziesz do samochodu. Jak wkładasz kluczyk do stacyjki i przekręcasz go, wydaje się, że nie chce odpalić. Czy powinieneś zadzwonić do biura, aby poinformować ich, że możesz się spóźnić?
Postanawiasz spróbować jeszcze raz i na szczęście po kilku sekundach wszystko się kończy. Pogoda jest trochę chłodna, więc postanawiasz włączyć grzejnik, gdy nagle światła migoczą i przygasają. OK, to dziwne! Kiedy wyjeżdżasz z podjazdu, zauważasz słaby jęk dochodzący zza deski rozdzielczej. Wtedy znikąd pojawia się wskaźnik baterii. Wygląda na to, że możesz mieć problem z alternatorem. Jeśli nie wiesz, to alternator odpowiada za zasilanie twojego samochodu. Zapewnia to, że elementy takie jak ogrzewanie, wspomaganie kierownicy i światła mają wystarczającą ilość soku do działania. Skorzystaj z naszej oferty naprawa alternatorów Wrocław i pożegnaj się z kłopotami na dobre!

Jak wymienić alternator
Wymiana alternatora nie jest zadaniem dla przeciętnego majsterkowicza. Wymaga to kogoś z dobrą znajomością napraw silników i kompetencjami mechanicznymi. Jeśli nie masz pewności co do wykonywanego zadania, lepiej byłoby zostawić je profesjonalistom. Alternator to urządzenie elektryczne znajdujące się w komorze silnika Twojego samochodu. Jego zadaniem jest generowanie energii elektrycznej do ładowania akumulatora. Czyni to poprzez połączenie z napędem silnika, a gdy się obraca, wytwarza energię elektryczną. Elektryczność powstaje, gdy wirnik, zestaw wirujących magnesów, przechodzi z dużą prędkością przez gniazdo miedzianych drutów, zwane stojanem. W jej skład wchodzi również regulator, który zapewnia odpowiednią ilość energii elektrycznej w pojeździe. Będziesz potrzebować szeregu narzędzi, nowego alternatora i zamiennego paska alternatora. Wśród tych narzędzi będziesz potrzebować narzędzia do napinania paska, woltomierza i kilku innych drobiazgów, aby życie było przyjemne i proste.