adwokat 4

My Polacy zamiast skupić się na sobie za dużo myślimy o innych w złym kontekście. Stąd na Google masa zapytań w stylu ile zarabia ten i ten. Co z kolei powoduje, ze ktoś taki jak Ja pisze o tym artykuł. Jeśli więc zazdrościsz adwokatowi zarobku, opamiętaj się, trzeba było się uczyć jak rodzice Ci kazali. Jeśli natomiast zastanawiasz się nad tą ścieżką kariery i myślisz czy da się z tego utrzymać  ten artykuł jest dla Ciebie. i tak na przykład kancelaria adwokacka Częstochowa może mieć inny model rozliczenia niż taka z Warszawy.

Jak zarabia adwokat

Adwokat może stosować różne metody rozliczenia z Klientem. Popularne jest rozliczenie od godzin pracy, wtedy według poświęconego Tobie czasu wystawi Tobie rachunek. Nie zdziw się, że za kilak rozmów telefonicznych, krótką konsultacje i napisane pismo dostaniesz rachunek na 2000zł. Pomnóż czas, w którym słuchał Twoich opowieści itd. (adwokat to nie darmowy psycholog) razy stawka godzinowa minimum 100zł i otrzymasz rachunek. Kancelaria adwokacka może podjąć się również spraw dotyczących korzyści materialnych za udział w odzyskanych pieniądzach, uzyskanych odszkodowaniach, umorzeniach itp. Więcej wywalczą, więcej dla nich. Prawnik również często wycenia usługę w zależności od ilości napisanych pism, reprezentowania na rozprawach lub ogólnie za całą sprawę.

Za co płacimy prawnikowi?

Prawnik zarabia za poświęcanie nam swojego czasu. Po pierwsze będą to rozmowy telefoniczne, po drugie spotkania i konsultacje. Dalej prawnik weźmie pieniądze za analizę dokumentów. Oprócz tego adwokat kosztuje nas za przygotowanie i wysłanie stosownych pism. Istotnym elementem zarobku mecenasa jest reprezentowanie przed sądem, udział w przesłuchaniach i negocjacjach. Jest to również w naszym imieniu kontaktowanie się z prokuraturą, policją, osobami trzecimi. Adwokat Częstochowa może w naszym imieniu zlecać osobom trzecim ekspertyzy, tłumaczenia dokumentów i inne czynności.

Ukryte koszty kancelarii adwokackiej

Ukryte koszty to na przykład absorbowanie naszą osobą i odpowiadanie na mejle, odbieranie telefonów. Kolejny ukryty koszt to dojazd na spotkania do sadów itp. Pamiętajmy, ze profesjonalna kancelarii posiadająca piękne sale konferencyjne, lobby i pani sekretarka podająca kawę to zawsze jest dla nas jako Klienta koszt. Tak więc konsultacje przez wideokonferencje na pewno będą tańsze niż na żywo.

Adwokaci to z reguły bardzo mili i uprzejmi ludzie, empatyczni i chcący nam pomóc. Ale w tym wszystkim nie zapominajmy, że to ich praca i służy zarobkowi.