Jako rolnicy nie możemy kontrolować wszystkiego, ale zawsze możemy wprowadzać ulepszenia. Poza możliwością ustalenia idealnej temperatury lub rocznej ilości opadów, precyzyjna technologia ag jest jednym z najlepszych sposobów na uzyskanie wyników – i spokoju – na którym nam zależy.

Rozwiązania z zakresu rolnictwa precyzyjnego zmieniają oblicze rolnictwa, a rozpoczęcie pracy z rolnictwem precyzyjnym jest łatwiejsze niż kiedykolwiek. Ulepszenie swojego sprzętu pozwala na czerpanie wszystkich nowych korzyści technologicznych bez ogromnych kosztów modernizacji lub wymiany. Po zapytaniu, czym jest rolnictwo precyzyjne , wielu rolników chce wiedzieć, jak unowocześnić swoje obecne pojazdy za pomocą tej technologii. To ekonomiczny sposób na zwiększenie plonów bez inwestowania w nowy sprzęt. I jeszcze lepiej: często jest to po prostu kwestia podłączenia nowych części PA do istniejących pojazdów!

Gdy już poznasz, co może zrobić precyzyjna rolka dla produktywności i zysków Twojej farmy, możesz odkryć cały świat dodatkowych opcji.

Zwiększ wydajność swojego sprzętu
Zwiększając wydajność swojego sprzętu, ważne jest, aby poznać szczegóły tego, co chcesz osiągnąć. Jaki jest cel stosowania precyzyjnej ag w Twojej operacji?

Aby uzyskać większą dokładność nawet w najbardziej nierównym terenie, automatyczny system sterowania może być narzędziem dla Ciebie. To rozwiązanie niewymagające użycia rąk zapewnia maksymalną precyzję dzięki pomocy, przystępnej cenie i dokładności. Wspomagany układ kierowniczy utrzyma Cię w trybie online, znacznie ułatwiając zarówno uprawę ziemi o niskiej dokładności, jak i uprawę rzędową o wysokiej dokładności. Najlepszy sprzęt rolniczy znajdziesz u nas, nasza firma to najdoskonalszy producent maszyn rolniczych!

Chociaż usługi korekcyjne są zwykle kupowane jako rozwiązanie w jednym pakiecie z nowym sprzętem, można je w dowolnym momencie dodać do kompatybilnego odbiornika. A jeśli już korzystasz z RTK, uaktualnienie do korekcji satelitarnych może być jeszcze bardziej pomocne.

Korzyści z inwestowania w technologię precyzyjnego rolnictwa
Niezależnie od tego, czy jesteś zadowolony ze swoich obecnych praktyk, obawiasz się ograniczeń czasowych, czy sceptycznie podchodzisz do początkowych kosztów, inwestycja w technologię precyzyjnego rolnictwa może przynieść wiele korzyści — nawet dla Ciebie. Technologie precyzyjnego rolnictwa są dość wszechstronne i mogą przekształcić Twój istniejący sprzęt za ułamek całkowitego kosztu modernizacji. Niezależnie od tego, czy Twoje gospodarstwo jest mniejsze, czy prowadzisz bardziej złożoną działalność, większość systemów prowadzenia można sparować z maszynami większości marek, dzięki czemu technologia jest łatwa do wprowadzenia na gospodarstwo i łatwa do zintegrowania.

Może zwiększyć zwrot z inwestycji.
Mniej błędów, mniej czasu, większa dokładność i lepsze plony przekładają się na lepszą produktywność i wyższy zwrot z inwestycji. W badaniu z 2019 r. sama dokładność aplikacji nawozów przełożyła się na korzyści ROI na poziomie 7,2%. Podobnie, inne badanie wykazało, że poprawa prowadzenia rzędów upraw dzięki precyzji zmniejsza ilość odpadów wejściowych i minimalizuje zagęszczenie gleby, zapewniając również pewne oszczędności finansowe. Wiele precyzyjnych rozwiązań rolniczych szybko się zwróci , zapewniając korzyści wykraczające poza lepsze wyniki finansowe. Mimo wszystko, najlepszą inwestycją dla ciebie będzie zaopatrzenie się w wóz asenizacyjny, dla przyspieszenia i ułatwienia sobie pracy na roli. Precision AG oferuje przyjazny dla użytkownika sposób na łatwe radzenie sobie z zastosowaniami rolniczymi, co pozwala wygospodarować więcej czasu na to, co ważne — niezależnie od tego, czy chodzi o planowanie następnego sezonu, tworzenie planu marketingowego, czy spędzanie czasu z rodziną. To narzędzie przyszłości.
Rolnictwo ciągle się zmienia. Wahania pogody, wahania na rynkach towarowych i problemy z łańcuchem dostaw stwarzają coraz większe wyzwania. Nawet jeśli jesteś zadowolony ze swojego obecnego sprzętu, precyzyjne narzędzia rolnicze będą w nadchodzących latach coraz bardziej przydatne i wartościowe. Z precyzji ag korzystają placówki o dowolnej wielkości — podobnie jak środowisko. Według badania AEM , rolnictwo precyzyjne spowodowało zmniejszenie zużycia herbicydów o 30 milionów funtów na całym świecie, zmniejszenie zużycia paliw kopalnych o 100 milionów litrów oraz zaoszczędzenie wystarczającej ilości wody do wypełnienia 750 000 basenów olimpijskich. Rolnictwo precyzyjne prowadzi również do bardziej efektywnego wykorzystania istniejących gruntów i wzrostu plonów w przypadku wielu głównych upraw, pomagając gospodarstwom dostrzec znaczne oszczędności ekonomiczne na całym świecie.