Różne typy systemów septycznych dla Twojego domu

Jeśli chodzi o szamba betonowe, obecnie na rynku dostępne są tylko cztery typy. Niestety, ze względu na kody obszaru, możesz nie być w stanie wybrać systemu szamba. Każdy system jest nieco inny i ma swoje zalety i wady, o których należy pamiętać. Przy wyborze systemu septycznego należy wziąć pod uwagę wiele czynników — jednak ułatwiamy czyszczenie i pompowanie systemu septycznego. Chcemy mieć pewność, że szambo i system zawsze działają tak, jak powinny. Pompowanie i regularna konserwacja są niezbędne, aby system septyczny działał dokładnie.

W tej serii blogów poinformujemy Cię o czterech różnych typach systemów septycznych i o tym, co mogą zrobić dla Twojego domu w naszym rejonie.

Standardowy

Zazwyczaj istnieją dwa szamba betonowe. Te typy będą używać żwiru na polu drenażowym, a inne będą używać systemu komorowego. Starszym typem systemu, który często widzimy w naszej firmie zajmującej się systemami septycznymi, jest system ze żwirem. Po zaprojektowaniu i zbudowaniu tego systemu wykopuje się rów około 2 stóp pod ziemią i tworzy pole drenażowe. Długość drenażu zostanie określona na podstawie prawdopodobnej ilości cieczy do przepłynięcia, odległości od domu oraz zdolności gleby do wchłaniania wody. Żwir jest następnie układany w rowie na dnie, a następnie wokół plastikowej rury. Po zakończeniu tego procesu w rowie i nad rurą umieszczana jest tkanina barierowa, aby gleba nadal mogła wchłonąć odpowiednią ilość wody.

Zalety:

  • Ograniczona zdolność żwiru do dotarcia do gleby, w której zachodzi filtracja. Rozmiar żwiru wpływa na ten aspekt, ponieważ im większy młotek, tym bardziej obszar może zostać zablokowany.
  • Zlewnia może się przelać. Jeśli poziom wód gruntowych podniesie się zbyt mocno, może to spowodować zablokowanie możliwości usuwania wody przez pola drenażowe, co spowoduje cofanie się wanien, pryszniców i toalet. Zlewozmywak może się również przepełnić, jeśli system jest nadmiernie eksploatowany przez dodatkowych gości lub jeśli woda była puszczana przez dłuższy czas.
  • Pole odwadniające może zostać przeciążone i zniszczone do tego stopnia, że ​​wymaga wymiany, co może być kosztowne.

Ten typ systemu septycznego nie jest już często spotykany ze względu na potencjalne problemy i dlatego stworzono konwencjonalny system bez żwiru. Ten konwencjonalny system septyczny wykorzystuje plastikowe komory o szerokości od 15 do 40cali i długości około 12m, wykonane z tworzywa sztucznego o dużej gęstości. Twój system może mieć wewnętrzne rury osadzone w większych komorach, ale nie zawsze jest to konieczne. Ten typ szamba wydaje się być bardzo skuteczny w glebie występującej w naszym rejonie. Glebę umieszcza się wokół plastikowej komory, aby zapewnić jej podparcie, a następnie umieszcza się więcej ziemi na wierzchu. Ten system jest w stanie pomieścić znacznie więcej wody niż inne, co jest korzystne dla utrzymania stabilnego poziomu wód gruntowych.