odkurzacze przemysłowe Stihl

Niezależnie od tego, czy masz odkurzacz przemysłowy, pionowy czy ręczny, dowiedz się, jak regularnie czyścić odkurzacz w celu uzyskania optymalnej wydajności. Jeśli nie wyczyścisz odkurzacza, zbierze on cały kurz i ziemię z podłogi, ponieważ filtry, węże i trzepaczki są zatkane. W takim przypadku po prostu rozrzucasz kurz zabrudzonym narzędziem do czyszczenia.

Omówimy, jak czyścić każdy rodzaj odkurzacza i jak dbać o różne rodzaje filtrów. Wiele odkurzaczy czyszczących jest wyposażonych w filtr HEPA (wysokowydajny filtr cząstek stałych), który zatrzymuje 99,97 procent cząstek stałych większych niż 0,3 mikrona. Wykonane z drobno tkanych włókien syntetycznych filtry HEPA zwykle nie nadają się do prania w domu i wymagają wymiany. Sugerowaną częstotliwość wymiany można znaleźć w instrukcji obsługi.

Instrukcja czyszczenia odkurzacza czyszczącego Stihl

1. Odłącz odkurzacz

Kiedy nadejdzie czas na dokładne sprzątanie, odłącz odkurzacz przemysłowy Stihl lub wyjmij go ze stacji ładującej.

Możesz chcieć wyczyścić odkurzacz na zewnątrz, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się kurzu w domu.

2. Opróżnij worek lub pojemnik na kurz

Nie możesz wyczyścić worka próżniowego. Jeśli twój odkurzacz czyszczący Stihl ma jednorazowy worek, zdejmij go i wyrzuć. W przypadku odkurzaczy używających pojemnika na kurz lub pojemnika na kurz, opróżnij pojemnik. Zdemontuj jak najwięcej części pojemnika na kurz, aby ułatwić czyszczenie. Skorzystaj z instrukcji obsługi, aby uzyskać pomoc. Jeśli nie możesz znaleźć instrukcji, zwykle możesz znaleźć instrukcje online.

odkurzacze czyszczące Stihl

3. Wymieszaj roztwór czyszczący

Niektóre wyjmowane elementy odkurzacza czyszczącego Stihl można czyścić roztworem czyszczącym, ale nigdy nie myj wnętrza odkurzacza, ponieważ może to spowodować uszkodzenie silnika.

Napełnij zlew lub dużą umywalkę gorącą wodą i dodaj jedną łyżeczkę płynu do mycia naczyń. Jeśli to możliwe, wybierz produkt, który zawiera również środek odtłuszczający, aby usunąć wszelkie pozostałości w pojemniku na kurz.

4. Umyj pojemnik na kurz lub kubek

Całkowicie zanurz wyjęty pojemnik na kurz w gorącej wodzie z mydłem. Pozwól mu nasiąknąć przez co najmniej 10 minut. Użyj gąbki lub ściereczki z mikrofibry, aby wyczyścić wewnętrzną i zewnętrzną część pojemnika. Dobrze spłucz gorącą wodą i pozostaw do wyschnięcia na powietrzu.

5. Wyczyść lub wymień filtry

Czyszczenie filtrów próżniowych powinno odbywać się regularnie. Wiele odkurzaczy Stihl ma lampki wskazujące, kiedy należy wyczyścić lub wymienić filtr. Dowiedz się, gdzie znajdują się filtry (wiele odkurzaczy ma więcej niż jeden) i czy można je myć, czy też należy je wymienić.

Większość filtrów gąbczastych można prać. Wyjmij filtr z odkurzacza przemysłowego Stihl i potrząśnij nim nad koszem na śmieci. Aby wyczyścić, spłucz pod chłodnym, płynącym kranem, aby wypłukać jak najwięcej kurzu i brudu. Filtr może nadal wyglądać na zabrudzony. Delikatnie odciśnij nadmiar wody ręcznikami papierowymi. Połóż filtr płasko na stojaku do wyschnięcia. Pozostaw do 24 godzin do wyschnięcia. Włóż filtr do odkurzacza czyszczącego Stihl.