przeprowadzki 4

Decydując się na jakiekolwiek usługi najczęściej chcemy mieć pewność, że wybierzemy kompetentną firmę. Nie inaczej jest, gdy szukamy w internecie firmy pod frazą tanie przeprowadzki Warszawa lub transport mebli. Na co więc zwrócić uwagę, aby nie żałować i nie trafić na kiepską firmę? W tym artykule postanowimy się podpowiedzieć w kwestii wybory najlepszej ekipy przeprowadzkowej na przykładzie stolicy Polski.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Po pierwsze musimy ustalić czego dokładnie potrzebujemy i na czym nam zależy. Inaczej będziemy szukać firmy, gdy wykonujemy przeprowadzkę mienia, które nie ma dużej wartości i ciężko je uszkodzić, a inaczej gdy będą to osobiste przedmioty, pamiątki, zabytki i dzieła sztuki. Jeśli najwyższe bezpieczeństwo i zabezpieczenie dobytku to dla nas priorytet najczęściej to kryterium będzie dla nas wyżej niż cena. Bogaty człowiek, który chce mieć pewność bezpiecznego transportu bez wahania dorzuci kilkaset złotych na profesjonalistów. Tak wiec musimy sobie poukładać priorytety: tanie, dobrze, szybko, a także zakres usługi.Gdy to już mamy na uwadze zwróćmy uwagę na:

Cena przeprowadzki

Jeśli pozornie nic nie różni ofert dwóch firm, a jedna jest tańsza, wybierzmy tańszą lub dopytajmy się i zadzwońmy, aby upewnić się co do różnic. Może okazać się, że rozmowa z właścicielem upewni nas nad profesjonalizmem danej ekipy.

Dodatkowe usługi

Dowiedzmy się co firma oferuje w cenie przeprowadzki biur Warszawa, a za co trzeba dopłacić. Ekipy od przeprowadzek stosują często techniki ukrytych kosztów i salami. Na reklamie jest 500zł za przeprowadzkę, w rozmowie telefonicznej 600, na umowie 700, a na fakturze 800zł.

Opinie w internecie

Opinie w internecie, a szczególnie na mapach Google są całkiem wiarygodne. Oczywiście musimy wiedzieć, że część opinii to pracownicy i rodzina i starać się je przefiltrować w ten sposób. Na pewno nie ma robotów i programów piszących opinie, są jednak nieuczciwe firmy pozycjonujące dodające fałszywe opinie, ale ciągle skala tego nie jest aż taka duża. Zwróćmy uwagę na średnią ocenę, ilość ocen i komentarze. Pamiętajmy, że konkurencja lub hejterzy każdemu dają czasem jedną gwiazdkę i pochopnie nie skreślajmy firmy, która ma również taką opinię

Jak wybrać najlepszą ekipę od przeprowadzki?

Pytajmy znajomych i rodzinę o polecenie firmy, z której korzystali. To najlepsze źródło porady. W drugiej kolejności wybierzmy przeprowadzki Bemowo o dobrych opiniach w mapach Google – jeśli jest ich dość dużo w dużym okresie czasu i równomiernie są dobre. Te kryteria powinny nam pomóc nie trafić na porażkę i nieuczciwą ekipę. Uważajmy na cudowne okazje i niskie ceny.