narty 3

Jeśli zastanawiasz się and wyjazdem na narty i przede wszystkim nauka jazdy na nich w 2022 roku, ten wpis powstał dla Ciebie. Pierwszy krok na nartach nie należy do najłatwiejszych i musisz dobrze przemyśleć i przygotować się do podjęcia tego sportu. Galopujące ceny, ryzyko lockdowny, obawa przed zarażeniem, czy też niebezpieczeństwo kontuzji to główne czynniki, które zniechęcają nas do nart i snowboardu w 2022 roku. Przyjrzyjmy się tym kwestiom, aby rozsądzić czy warto lub nie nauczyć się jazdy w tym klasycznym zimowym sporcie.

Trudność nauki

Łatwość pojmowania dla każdego jest indywidualna. Są osoby z łatwością sportową, które uczą się jazdy na rowerze w wieku 4 lat i tak samo pierwszego dnia na nartach już śmigają po stoku. Inni natomiast mają bariery fizyczne i psychiczne, aby odważyć się na pierwszym kursie na samodzielną jazdę. Większość instruktorów ma jednak dobre sposoby na każdy typ uczniów i potrafią pochylić się nad mniej pojętnymi, a bardziej pojętnych puścić na głęboką wodę. Tak czy inaczej musimy liczyć się z potrzebą co najmniej kilku godzin nauki, aby opanować narty Rzeczka. Oprócz tego liczmy się z zakwasami, gdy nieaktywne dotąd mięśnie będą musiały panować nad równowagą – nogi, plecy to miejsca szczególnie obarczone wysiłkiem.

Koszt kursu

Nauka jazdy na nartach różni się w różnych miejscach Polski. Na przykład w Pieninach możemy liczyć na niższe ceny niż w modnym Zakopanem lub na bogatszym Dolnym Śląsku. Kosz lekcji indywidualnej to wydatek rzędu 80 – 100 złotych i analogicznie tańszy w wypadku zajęć grupowych. Co ważne to trudno jednoznacznie orzec, który typ zajęć dla kogo jest bardziej efektywny. Tak na przykład narty Sokolec uczone przez ekspertów to cena 90zł za 50 minut w roku 2022. Dlaczego tak dużo? Musimy pamiętać o wysokich podatkach, koszcie sprzętu, wyciągów, dojazdu i marketingu. Po odjęciu tego wszystkiego zobaczymy, ze instruktor ma na rękę zarobek rzędu 50 złotych co nie jest wygórowaną ceną za wysiłek i możliwość zarobku przez kilka miesięcy w roku. No i nie tak łatwo znaleźć Klientów non stop.

Dlaczego warto nauczyć się jeździć?

Po pierwsze może być to dla nas rozrywką dającą wiele uśmiechu. Po drugie będziemy mogli bez wstydu jeździć na narty ze znajomymi i spędzać tam miło i aktywnie czas. Dla osób walczących z nadwagą jest to dobry sposób na zrzucenie kilogramów, ponieważ narty to duży wysiłek i w dodatku na zimnie. Oczywiście może być to na nic jak kolejnym krokiem będzie gospoda Rzeczka i tłusta golonka z grzańcem.