pilarka akumulatorowa stihl

Aby zapewnić prawidłowe działanie pilarki Stihl, zapoznaj się z instrukcją obsługi maszyny i poznaj dwie najlepsze praktyki:

Napinanie

Za każdym razem, gdy używasz pilarki, sprawdzaj napięcie łańcucha wokół prowadnicy, ponieważ nieprawidłowe napięcie będzie miało wpływ na wydajność maszyny. Zbyt napięty łańcuch piły łańcuchowej może się złamać, a zbyt luźny może spaść z prowadnicy i spowodować obrażenia. Do Twojej piły łańcuchowej powinna być dołączona instrukcja konserwacji i „zacisk”, czyli kombi-śrubokręt-klucz przeznaczony do regulacji naprężenia łańcucha.

Ostrzenie

Wiele pił elektrycznych jest samoostrzących się. Jednakże w przypadku pił gazowych łańcuch należy naostrzyć, jeśli nie wciąga się w drewno podczas cięcia, jeśli podskakuje podczas cięcia lub jeśli wydaje się, że tnie nierówno lub pod kątem. Ostrzenie może być wymagane co trzy do czterech zbiorników gazu, ale dokładna częstotliwość będzie zależeć od rodzaju drewna, które tniesz, dlatego zwracaj szczególną uwagę na zmiany wydajności, aby pomóc Ci określić, kiedy należy ostrzyć.

pilarka akumulatorowa stihl

Często zadawane pytania

Jak to się mówi, z wielką mocą wiąże się wielka odpowiedzialność – i to z pewnością można zastosować w przypadku używania piły łańcuchowej. Uzyskaj odpowiedzi na następujące ważne pytania, zanim uruchomisz to przydatne, potężne narzędzie do użytku na świeżym powietrzu.

P: Jak prawidłowo używać piły łańcuchowej?

Na wypadek wypadku najlepiej jest używać piły łańcuchowej w obecności drugiej osoby. Pamiętaj, aby nosić cały niezbędny sprzęt ochronny wymieniony powyżej. Sprawdź, czy narzędzie jest dobrze utrzymane i gotowe do użycia, łącznie z ostrym i napiętym łańcuchem.

Kiedy będziesz gotowy do cięcia, połóż stopy na ziemi – nigdy nie używaj piły łańcuchowej na drabinie – i wykonaj 10 kroków wymienionych powyżej.

P: Czego nie należy robić z piłą łańcuchową?

Jedną z najważniejszych rzeczy, których nie należy robić pilarka akumulatorowa stihl, jest cięcie w strefie odrzutu, która zasadniczo stanowi górną połowę końcówki ostrza. Nigdy też nie tnij powyżej wysokości ramion i zdecydowanie nigdy nie obsługuj piły łańcuchowej pod wpływem narkotyków lub alkoholu.

P: Jak używasz elektrycznej piły łańcuchowej?

Jeśli chodzi o środki ostrożności i sam proces cięcia, elektrycznych pił łańcuchowych należy używać w taki sam sposób, jak ich odpowiedników napędzanych gazem. Główną różnicą jest uruchomienie narzędzia. Aby uruchomić elektryczną piłę łańcuchową, wystarczy ją podłączyć lub włożyć akumulator; następnie postępuj zgodnie z instrukcją obsługi danego narzędzia, aby włączyć silnik.