CZY DWIE OPONY ZIMOWE WYSTARCZĄ?

Czy dwie opony zimowe wystarczą? Czy dwie opony zimowe wystarczą?
Nawet w bardziej umiarkowanym klimacie zima może skutkować zdradliwymi warunkami jazdy. Śnieg, błoto pośniegowe i tak niespodziewany śnieg mogą przetestować przyczepność opon. Wymiana opon Warszawa jest wskazane dla wszystkich samochodów. Dlatego warto przestawić się na opony zimowe, gdy temperatura spada i rośnie szansa na akumulację. Pozostaje jednak pytanie: czy ujdzie ci na sucho dwie opony zimowe, czy potrzebujesz czterech?

DLACZEGO POTRZEBUJĘ OPON ZIMOWYCH W MIEJSCU ZAMIESZKANIA?

Ma to związek z temperaturą. Gdy rtęć spada poniżej 40 stopni, guma stosowana w oponach całorocznych sztywnieje, zapewniając mniejszą przyczepność do drogi. Opony zimowe zaprojektowano tak, aby pozostały elastyczne i zapewniały głębszą głębokość bieżnika, aby ograniczyć gromadzenie się błota na drodze. Montaż opon Bemowo to serwis, który może Cię zaskoczyć jakością i ceną.

CZY MOGĘ WIĘC UJŚĆ NA SUCHO Z ZAINSTALOWANIEM DWÓCH?

Słowem: nie. Niektórzy kierowcy, którzy mają napęd na przednie lub tylne koła, mogą myśleć, że wystarczy założyć opony zimowe na koła kierowcy. Ci kierowcy byliby w błędzie. W rzeczywistości ci kierowcy faktycznie narażają się na niebezpieczeństwo.

Korzystanie z opon zimowych tylko z przodu oznacza, że ​​tylne opony nie będą miały tak dużej przyczepności, co spowoduje, że samochód będzie skręcał lub skręcał podczas pokonywania zakrętów lub hamowania. Podobnie, montowanie opon zimowych tylko z tyłu oznacza, że ​​koła, które sterują, nie będą się trzymać, tak samo jak te, które dostarczają moc do Twojego samochodu. Rezultatem jest utrata kontroli nad kierownicą i ogólnej obsługi, co może prowadzić do kolizji. Najbezpieczniejszą opcją jest zawsze zakładanie czterech opon zimowych. W naszym serwisie montaż i wymiana opon Wola pomożemy Ci we wszystkim.

DLACZEGO WIĘC NIE UŻYWAĆ OPON ZIMOWYCH PRZEZ CAŁY ROK?

Ponieważ nie do tego są przeznaczone. Elastyczna guma, która zwiększa przyczepność w chłodniejsze dni, jest zbyt miękka, aby zapewnić ostre osiągi i reakcję, gdy temperatura wróci do normy. Miększy bieżnik zużywa się również szybciej, gdy na zewnątrz jest gorąco, co oznacza, że ​​będziesz musiał częściej wymieniać opony – a to oznacza, że ​​na dłuższą metę kosztujesz więcej pieniędzy.